V případě, že vlastníte zahradu, není jediný důvod, abyste v létě vyráželi někam za vodou. Vlastní vodnímu plochu si může klidně zřídit i u sebe doma.
Čistá voda
Asi každý člověk, který je v tomto ohledu naprostý laik, si představuje budování vlastní vodní plochy jako fyzicky náročnou záležitost, která se neobejde bez větších či menších stavebních prací, nemluvě o finančních nákladech. Toto se do jisté míry zakládá na pravdě, nicméně hodně záleží na tom, co chcete na zahradě mít. Klasické bazény je opravdu třeba budovat, a kvůli tomu hloubit do pozemku a do jisté míry ho tím ničit. Ovšem dnes nefrčí klasika, ale spíše nadzemní vodní plochy. Ty sice postrádají eleganci tradičních bazénů, ale na druhou stranu jsou mnohem levnější a také jejich složení trvá jen chvilku.
Máte-li vlastní zahradu a stále jste bez koupací plochy, nemáte nad čím váhat. Sezóna pomalu začíná a utratit pár tisícovek je rozhodně lepší, než běhat kvůli plavání někam na rybník nebo na přehradu. Ovšem pozor! Nesmíte zapomínat, že o vodu je nezbytné se starat. Jakmile na to zapomenete, může se velice rychle zničit a bude nepoužitelná. Pak ji budete muset vyměnit, což stojí samozřejmě další peníze.
Naštěstí se o většinu problémů tohoto ražení postará správně vybraná chemie. Která je však ta správná, to záleží na každém jednotlivci. Někdo dává přednost levnému chlóru, co dezinfikuje vážně skvěle, a navíc je docela levný. Na druhou stranu ve větších dávkách zapáchá a dokáže dělat fleky na pokožce. Aktivní kyslík je trochu slabší, ale pořád dobrý. Jen je o něco dražší. Ovšem nezapáchá ani nedráždí. Třetím do party je pak mořská sůl, která může být vyloženě léčivá. Je však nezbytné ji zkombinovat se speciálním zařízením jménem solonizační jednotka.
Efektivní bariéra
Rozhodně byste neměli zapomenout koupit i krycí plachtu na bazén, jelikož s její pomocí dokážete zabránit tomu, aby na vodní hladinu padaly různé nečistoty typu lístky, papírky a jiné. Není drahá, ale je velice efektivní a užitečná.